PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=100288}

Hrabia Monte Christo

Le Comte de Monte Cristo
7,4 368
ocen
7,4 10 1 368
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Film ogólnie jest dobry, ale traci w moich oczach przez to, że książka jest po prostu dużo, dużo lepsza.

Każdemu, kto przymierza się do obejrzenia tej pozycji, polecam zainteresować się trylogią "Hrabia Monte Christo" Aleksandra Dumasa.

JackBauer

To, że większość wydań tego dzieła jest 3-tomowa, nie oznacza że dzieło jest trylogią.

ocenił(a) film na 8
boog

Masz rację, źle to określiłem :)

JackBauer

Jesteś w stanie określić ktora ekranizacja jest najlepsza? Ja stracilem po "ojcu chrzestnym" wiarę ze jkais film oparty na ksiazce bedzie jej dorownywał

ocenił(a) film na 6
filipex1001

Mam za sobą adaptację z 2002, 1975, i 1961 roku, Wszystkim tym filmom wiele brakuje do książki. Uważam ze wersja przy której dodaje właśnieJ komentarz, jest taka jakby mało emocjonująca. Postac Edmunda, powinna być przedstawiona w bardziej dynamiczny sposób, jego zmiana powinna być bardziej wyrazista. Film mi sie troszkę dłużył. Dzieło z 2002 roku jest totalną profanacją, chociaż oczywiście miewa ciekawe momenty. Najbardziej przystępna wydaje sie wersja z 1975 roku. Jednak jak już wspomniałem, wiele jej brakuje do książki. Przede mną film 1954 roku, może w nim odnajde sens hrabiego :D

Spike__Spiegel

Dzięki.

ocenił(a) film na 7
Spike__Spiegel

Proponuje zapoznać się z serialem francuskim z 1979 r.

filipex1001

myślę, że najlepszą ekranizacją Hrabiego Monte Christo jest serial z Depardieu z 1998 roku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones