PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32229}

Hrabia Monte Christo

The Count of Monte Cristo
7,5 53 450
ocen
7,5 10 1 53450
6,2 5
ocen krytyków
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Jako zwykły film przygodowy, który w zamierzeniu miałby jedynie opierać się na motywach
powieści Dumasa, to całkiem dobry i ciekawy, jednak jako ekranizacja, to niestety słabo.
Chociaż muszę przyznać, że własnie ten film zachęcił mnie do przeczytania książki, i stąd
mój sentyment do niego.

brightside

Przyznam, że nie czytałem, ponieważ w przypadku książek nie sięgam zwykle tak daleko w przeszłość (za wyjątkiem dzieł Szekspira) i bliżej mi do przyszłości. W ocenie kieruję się tylko i wyłącznie tym co widziałem i powiem szczerze, że jestem bardzo przyjemnie zaskoczony. Na pewno obejrzę jeszcze raz, tym razem w HD i bez rozpraszania się jak to przy oglądaniu TV. Może wtedy moja ocena nawet skoczy o jedno oczko wyżej.

maxim_5

Dlatego też mówię, że kierując się tylko tym, co się widzi, to film ogląda się całkiem przyjemnie:) i zachęcam oczywiście do przeczytania książki - czysta przyjemność.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
brightside

Nie czytałem książki ,ale film mnie zaciekawił. Niezwykłe odkrycie polskiej aktorki. Lubię szczęśliwe zakończenia. Polecam.

brightside

W filmie zabrakło paru dobrych motywów z książki. Sama zemsta na Danglarsie, Villeforcie i Fernandzie strasznie skrócona, klimat książki po prostu wyparował. Dantes z powieści przygotowywał zemstę dokładnie, plan był skomplikowany i długoterminowy. Hrabia chciał przede wszystkim ukarać swoich wrogów psychicznie: skompromitował i zmusił do samobójstwa Fernanda, doprowadził do szaleństwa Villeforta a wizją bankructwa torturował Danglarsa. W filmie pozamykano kogo trzeba, zabito 'tego złego" i zakończono happy endem. Genialny motyw dopracowanej zemsty z książki został niewykorzystany.

ocenił(a) film na 10
brightside

Przypominam (wiele osób o tym zapomina) że jest to film NA PODSTAWIE książki, to nie jest EKRANIZACJA.

Jus_tynaa_a

ok, w takim razie przepraszam za pomyłkę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones