PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32229}

Hrabia Monte Christo

The Count of Monte Cristo
7,5 53 424
oceny
7,5 10 1 53424
6,2 5
ocen krytyków
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Kolejna adaptacja mojej ukochanej książki. Mam mieszane uczucia - bo chociaż tak dalece fabuła odbiega od książki, ( chociażby karygodny brak postaci Heyde ), skomercjalizowane zakończenie zrobione pod publiczkę ( w książce tak nie było heloł! ) ,w filmie jest dużo błędów i niedociągnięć ( irytujące jest choćby to, że bohaterowie przez 16 lat nie postarzeli ani nie zmienili się nawet o jedną głupią zmarszczkę czy siwy włos - czas się dla nich zatrzymał ? dla mnie to po prostu niechciejstwo i niedbalstwo realizatorów ) ... a jednak oglądało mi się go dobrze.Dlaczego? Myślałam , myślałam i już wiem - bo Caveziel to ucieleśnienie Dantesa takiego jakim go sobie wyobrażałam pierwszy raz czytając książkę jako nastolenia gówniara - wysoki, szczupły, ciemnowłosy , z brodą , o smutnych oczach ( oczywiście kochałam się w nim jak każda dziewczyna czytająca tę książkę ). Tak na marginesie czego musiał się napić lub napalić ktoś kto obsadził w roli Dantesa Gerarda Depardieu??? lub jak czytam w ciekawostkach proponował te role Schwarzennegerowi?? ? ... nie pojmuję...)Caveziel pasuje do tej roli jak ulał, a poza tym jako świetny aktor znakomicie oddał tragedię tego bohatera ( od młodzieńczej naiwności i prostolijności, przez rozpacz, wściekłość do zimnego momentami cynizmu ). Cavezeiel pociągnął sam cały ten słaby skądinąd film i tylko on go ratuje.

ocenił(a) film na 7
kinomanka_1


Aha! Zapomniałam. Jeszcze niezawodny i jak zwykle od pierwszego wejrzenia zły z kościami, demoniczny Wincott - chociaż to epizod ale angażując go do czarnego charakteru można mieć pewność że będzie ona naprawdę czarny jak wcielony diabeł! Jest tak sugestywny że bałabym się z nim zostać sam na sam w jednym pomieszczeniu nawet bez demonicznej charakteryzacji....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones