PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32229}

Hrabia Monte Christo

The Count of Monte Cristo
7,5 53 450
ocen
7,5 10 1 53450
6,2 5
ocen krytyków
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Szkoda słów

ocenił(a) film na 4

Kocham Hrabiego Monte Christo (książkę). Wiem, że w filmie nie da się ująć wszystkiego, jednak aby w pełni zrozumieć poszczególnych bohaterów trzeba wiedzieć o ich życiu więcej niż zostało to przedstawione w filmie. Myślę, że film powinien był zostać podzielony przynajmniej na 3 części.
Kolejna rzecz, która mi przeszkadza to zmienienie tak wielu faktów, szczególnie jeżeli chodzi o zakończenie filmu (Edmund nie miał być z Mercedes tylko z Hayde)
Jak byłam mała i jeszcze nie dorwałam się do książki to uwielbiałam ten film. Dlatego daję ocenę 4. Jednak po przeczytaniu książki nie jestem w stanie już tego filmu oglądać szczególnie jak patrzę na tą słabą grę aktorską, pominięte fakty i co gorsza zmienione fakty.

Rainbow12

Czyż w filmie nie oceniamy filmu?
Cóż z tego, że książka jest inna/ lepsza, książka jest, była i zawsze będzie inna i lepsza od jej adaptacji filmowej, jednak jak już powstaje film, to oceniajmy film - nie książkę :)
Nie rozumiem więc oceny, skoro w przeszłości tak ten film był przez Ciebie uwielbiany. Rozumiem roztargnienie związane z katastrofalnym przełożeniem książki na film, ale w ocenie uważam, że nie chodzi o porównanie tych dzieł, a o uczucia związane z filmem samym w sobie.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones