PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32229}

Hrabia Monte Christo

The Count of Monte Cristo
7,5 53 409
ocen
7,5 10 1 53409
6,2 5
ocen krytyków
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Wypaczony sens

ocenił(a) film na 5

Zastanawiam się, kto podoła - i czy znajdzie się wreszcie ktoś taki - aby napisać przyzwoity scenariusz na podstawie genialnej książki Dumasa. Fakt - jest ona wielowątkowa, ale - na Boga! - jej przesłanie jest zupełnie inne niż w tym filmie... Szkoda... Do samego filmu nie można mieć wielu zastrzeżeń; przyzwoita gra aktorska, uchwycony duch epoki, ale... No właśnie...

ocenił(a) film na 7
MahdiLuke

Oceniasz film czy adaptację?

użytkownik usunięty
MahdiLuke

Zgadzam się. Na początku miałam ocenić na 6, ale z każdą minutą film tracił na głębi, która była w powieści. Spłycona fabuła, kompletny brak odwzorowania postaci i ich charakteru, zgubienie przekazu. Jeśli film ma przedstawiać historię bazującą na książce, to ten... nie sprostał. A szkoda, bo zamiast zmieniać wydarzenia i - co gorsza - dodawać nowe wątki, twórcy mogli skupić się na tym, co mieli już stworzone przez Dumasa.

ocenił(a) film na 3
MahdiLuke

po obejrzeniu filmu nie mogłem uwierzyć że tak to spartolili. Ok 3 tomy i wiele wątków to na prawdę za dużo aby zmieścić to w 2 godzinnym filmie, ale na Boga takie przeinaczanie faktów jest wręcz karygodne. Gdyby zrobili serial i zawarli tam 1/4 tego co w książce to było by to arcydzieło. A tak mamy gniota który w ogóle mnie nie przekonuje...

Pitstop2

A kto powiedział, że film musi być taki sam? Dżizas... to film inspirowany książką, a nie książka. Oceniasz FILM, a nie jej wierność z książką. Co wy ludzie macie ze łbami.

ocenił(a) film na 6
webkosz

To film na podstawie wybitnej książki. I siłą rzeczy porównujesz i sprawdzasz ile ma wspólnego z literackim pierwowzorem. A ten ma bardzo mało.

Arahan

Tak, porównywanie jest naturalne. Jednak stwierdzenie, że ten film to gniot, bo fabułę ma uproszczoną jest już przesadą. Gdyby ten film miał tytuł "Zemsta zza grobu" to byłby inaczej oceniany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones