PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32229}

Hrabia Monte Christo

The Count of Monte Cristo
7,5 53 461
ocen
7,5 10 1 53461
6,2 5
ocen krytyków
Hrabia Monte Christo
powrót do forum filmu Hrabia Monte Christo

Oglądałem go wczoraj w nocy no i cóż. Gdybym nie czytał wcześniej książki to pewnie byłbym trochę bardziej pobłażliwy, ale miałem to szczęście zapoznać się z literackim pierwowzorem. Nie potrafię więc ocenić tego filmu inaczej jak porównując go do książki, dlatego też rozumiem że nie każdy musi się ze mną zgadzać. Ciężko jest zmieścić 3tomową książkę z tak dużą ilością wątków w lekko ponad 2h. Dlatego wielbicielom książki od razu rzuci się w oczy okrojenie filmu. Wycięto wiele scen, z niektórych postaci zrezygnowano. A potomstwo bohaterów spisku reprezentował wyłącznie Albert. No i cóż - moim zdaniem klapa. W książce intryga którą uknuł hrabia składała się z wielu różnych przedsięwzięć, tych mniejszych i tych większych. A wraz z rozwojem fabuły niemal czuć jak "pętla" coraz bardziej zaciska się na szyi spiskowców. W filmie zrobiono to na zasadzie rachu ciachu i do piachu. Jedną ze scen, której mi najbardziej szkoda jest finał zemsty na Danglarsie, w której trafia w gościnę Luigiego Vampy. Naprawdę szkoda że z niej zrezygnowano. Co do happy endu to mam mieszane odczucia. Niby chciałoby się żeby Hrabia w końcu zaznał spokoju u boku ukochanej, ale to już jakoś nie smakuje tak samo. A co do smakowania to zemstę filmową i książkową można porównać do pizzy z biedronki i pizzy prosto z pieca. Tą drugą możemy smakować powoli, delektować się smakiem i zapachem. Tą filmową należy przełknąć na szybko i zająć się czymś innym.

hornet

a jeszcze na zakończenie - moją uwagę w filmie zwróciła uroda Mercedes - nawet nie wiedziałem że to Polka :)

hornet

Zakończenie książkowe było lepsze :)
Przecież była Hayde ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones