PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=226779}
8,9 71
ocen
8,9 10 1 71
Le Comte de Monte Cristo
powrót do forum serialu Le Comte de Monte-Cristo

Krótka ocena

ocenił(a) serial na 10

Pierwszy raz zdarzyło mi się zobaczyć tak wierną ekranizację tej powieści Dumasa. Chociaż pod wieloma względami jest słaba (montaż, w jednej scenie wyraźnie są zamienione ujęcia, czasem dłużyzny, niektóre sceny za krótkie, dość słaba muzyka), to pod względem dialogów (cytaty lub teksty wzorowane na klimacie książki), scenografii, genialnych aktorów, charakteryzacji jest po prostu rewelacyjna. Jest to zdecydowanie najwierniejsza ekranizacja, szkoda tylko, że tak mało dostępna.

ocenił(a) serial na 10
alos10

Zgadzam się.Wierniejsza od tej z Depardieu i aktorzy lepiej dobrani.

ocenił(a) serial na 7
alos10

To 4 wersja, którą widziałam i najlepsza. Niestety wg mnie trochę zbyt statyczna. W niektórych scenach ta teatralność jest ciężka do zniesienia - szczególnie kiedy dzieje się coś ważnego lub dramatycznego. Aktorzy, zwłaszcza drugoplanowi, często stoją jak kamienne posągi czekając na wygłoszenie kwestii, np. podczas sceny zdemaskowania Benedetta. Chciałoby się zobaczyć jak skandalizujące jest to wydarzenie, a reakcji właściwie brak, Szkoda, bo adaptacja jest wierna i niegłupia. Gdyby tylko więcej emocji...

milkaway

Można się zagubić czytając opinie na temat adaptacji... Przy opiniach do wersji z p. Gerardem narzekają właśnie na to, iż emocji jest za dużo O_o

ocenił(a) serial na 7
nietopyrz

Wiesz, można w obie strony przesadzić. ;] Co do ekspresyjności w wersji z Depardieu chodzi chyba o to, że hrabia czasem na prymitywa wychodzi, a to jest przekłamanie jego postaci.
Serial z Weberem natomiast mogę z czystym sercem polecić. Główny aktor moim zdaniem doskonale sobie poradził, a kolejne wcielenia hrabiego są po prostu genialnie zagrane. Co do moich zarzutów ;] to chodziło mi o teatralność, jaka czasem się wkrada do serialu. Ale to jest znak czasu, produkcja jest już troszkę wiekowa, kiedyś kręciło się w innym stylu.

milkaway

Harakiri, Sleauth, Dogville... Teatralność zdecydowanie mi nie przeszkadza (właśnie przeglądam urywki na YT) - barierą jest język. Trochę wam zazdroszczę znajomości francuskiego.

alos10

"Jest to zdecydowanie najwierniejsza ekranizacja, szkoda tylko, że tak mało dostępna."
Jeśli jest to ekranizacja, to już jest dobrze :)
Dostępność dostępnością, gorzej że nie ma wersji przetłumaczonej z francuskiego lub po prostu napisów choćby w języku angielskim.
Druga sprawa, to jakość wersji, która bardzo odstaje od standardów.

alos10

Ma ktoś może napisy do tego serialu?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones